0723923221
 

קורס / לימודי גרפיטי וציורי קיר

לצד תחומי האמנות הקלאסיים, בשנים האחרונות ניתן לראות פריחה של אמנות צעירה, רעננה ומקורית. בין אם זה עולם הגרפיטי המחאתי, או ציורי הקיר ששובים כל צופה באשליות אופטיות שלא מן העולם הזה, כל תחומי הציור נגישים לכולם ללמוד, ועכשיו זה תמיד הזמן הטוב ביותר להתנסות ולהתפתח.

פירוש המילה "גרפיטי" מקורה ביוונית עתיקה, בה המילה "גראפין" סימלה "כתב". ואכן גרפיטי כולל את כל סוגי הכתב והאותיות שניתן לראות ברחובות בערים השונות בעולם. הגרפיטי פרח לפני עשורים ספורים, כשהחלו להשתמש בצבעיי ספריי. גרפיטי החל כעבירה והשחתת רכוש יצירתית, ולכן הספריי אפשר ביצוע זריז ואז בריחה. כיום עיריות רבות הבינו את הקסם שטמון בתחום זה, וכמעט בכל עיר ניתן למצוא קירות שמיועדים לגרפיטי ציבורי. גרפיטי הינה אמנות שהחלה מהרחוב, וככזו אחד היסודות העיקריים שלה זה החוק שכל אחד יכל לעשות גרפיטי. כיום ישנם קורסים מהנים שמלמדים את כל הטכניקות המגניבות, והאפקטים המיוחדים.

סוג מדליק נוסף של אמנות רחוב אלטרנטיבית הנו ציורי קיר. בטכניקה יחסית פשוטה, מקבלים ציור ריאליסטי, צבעוני, חי ומרשים. הקלות היחסית של התחום, מאפשרת ליצור ציורים ענקיים באותה הפשטות שבה ניתן ליצור ציורי קיר קטנים ועדינים לילדים או לחדרי המתנה. בקורס ציורי קיר תלמדו איך להשתמש נכון בכלי הציור, איך לשלב אותם בצורה שתיצור את האשלייה הרצויה, ואיך לבנות קומפוזיציה, פרספקטיבה ופרופורציות מדויקות. זה אחד התחומים המהנים ביותר שקיימים, וגם המתגמלים- שכן תוך מספר מפגשים תצרו יצירות מופת ממשיות.

ראו גם:

קורס ציורי קיר וגרפיטי למתחילים