0723923221
 

סדנאות הדפס

הדפס הינו תחום אמנות שהתפתח באירופה במאה ה15. הדפסים אפשרו לראשונה שכפול של יצירות אמנות, ובדרך זו החלו להפיץ כרזות, מודעות ורישומים ברחבי העולם. ישנם מספר דרכים ליצור הדפסים אך העיקרון בכולם זהה- "מציירים" על ידי חריטה בחומר קשה כלשהו (זה יכל להיות עץ, אבן, אלומיניום וכולי), מורחים שכבת צבע אחידה, מנקים את זה באופן בו הצבע נשאר רק בחריצים שיצרנו, ואז ע"י מכונת הדפס לוחצים את המשטח על דף נייר איכותי- והציור עובר לנייר.

כפי שניתן להסיק, קשה מאוד ליצור הדפסים לבד בבית. חייבים להשתמש במכונת הדפס שמפעילה לחץ רב, וכזו יש רק בסדנאות הדפס מקצועיות. בנוסף, בסדנאות אלה יש לכם צוות מקצועי שנמצא שם כדי להנחותכם, לפתח אתכם ולוודא שאתם עובדים באופן שלא מסכן איש. ישנה טכניקת הדפס נוספת בה יוצרים דימוי בעזרת חומצות שונות. לשם כך צריך בנוסף למכונת הדפס גם חדר חומצות תקני. בארץ יש מספר סנדאות הדפס, אחת המוכרות נמצאת בירושלים, ולידה ניתן למנות גם את סדנת ההדפס בבית האמנים בתל אביב או את סדנאות ההדפס במחלקות שונות של בתי ספר אקדמאים כגון בצלאל ושנקר.

בלימודי הדפס תרכשו שפה שלמה של כתמים וקווים, ותבינו איזה משמעות יש לכל בחירה ויזואלית שאתם עושים. תכירו את אמני ההדפס הגדולים כמו דירר, ותפתחו לאט לאט שפה אישית משלכם. תתנסו בחומרים שונים, בטכניקות הדפסה מגוונות, ותרכשו את הבסיס הרישומי המשותף לכל האמנויות הקלאסיות. בסיס זה כולל הטבעת מונחים כגון פרספקטיבה נכונה, פרופורציות מדויקות, קומפוזיציות שונות, וכמובן פיתוח יצירתי ונועז של דרכי חשיבה חדשות.

 מצא את סדנאת ההדפס הקרובה לביתך:

סדנאות הדפס בתל אביב

סדנאות הדפס בירושלים