0723923221
 

לימודי שרטוט טכני

לימודי שרטוט טכני

תחום ההנדסה הוא תחום מעניין ומושך המגלגל באמתחתו הצלחה רבה. למעוניינים להכיר את עולם השרטוט ההנדסי מוצע תחום לימודים שונה ומיוחד. הזדמנות נדירה להיחשף לשפה המדוברת ללא מילים כלל- השפה הגרפית הבינלאומית. השפה נלמדת כפי שנלמדת כל שפה ומוקדש זמן על מנת להכיר ולהתנסות בה. באמצעות לימודי שרטוט טכני ניתנת עבור הסטודנטים האפשרות ללמוד את הכלים הדרושים לקריאת שפת השרטוט. הקורס מאפשר לימוד כל המרכיבים הדרושים לצורך קריאת מרכיבי השרטוט והבנה כיצד אמור להיראות מוצר מסוים.

מחובבנים למומחים
לימודי שרטוט טכני מאפשרים לסטודנט את היכולת להבין שפה חדשה ולהתמקד בה. השפה הינה שפה לכל דבר ועניין ונקראת שפה גרפית, באמצעותה ניתן לתקשר בין בעלי המקצוע השונים בתחום. באמצעות לימודי שרטוט טכני ניתן יהיה להבין כיצד אמור להראות מוצר מסוים, על אף שלא בהכרח נראה בפועל. השרטוט הטכני מתאר גופים באמצאות קודים וקנה מידה מוסכמים. כאשר שולטים בשפת השרטוט הגרפי, ניתן יהיה להרכיב כל מוצר מכל מדינה ומכל שפה באמצעות השפה הזו בלבד. בעלי מקצוע רבים לרבות אנשי אחזקה, צריכים לדעת את שפת השרטוט הטכני על בוריה על מנת להבין את המתרחש במהלך עבודתם השוטפת.

שפה כדרך חיים
רבים כבר עברו בחייהם את החוויה של נחיתה בארץ זרה מבלי ידיעת השפה המדוברת בה. המצב לא נעים כלל, אך בסופו של עניין מוצאים דרך כלשהי להתקשרות. בשפת השרטוט המצב הוא שונה לגמרי, היות ומדובר בשפה מיוחדת המתקשרת באמצעות ציורים. השפה היא מקור לתקשורת בין אנשים וחוזקו של אדם נמדד בין השאר בידיעת שפות זרות באמתחתו.

אז מה לומדים
לימודי שרטוט טכני לומדים בראש ובראשונה להכיר את עולם השרטוט ואת המונחים הגרפיים המשמשים בו. כמו כן, את קני המידה הנהוגים, הסימנים שלהם וגיליונות השרטוט מהרמה הבסיסית הנמוכה ביותר ועד לשליטה מלאה. במהלך התקופה נלמדים היטלים שונים כפי שמקובלים במקומות שונים בעולם. הסברים מיוחדים יינתנו על הסימנים המוסכמים המופיעים בשרטוטים, ואת הבנת המידות המצוינות בשרטוט.