0723923221
 

לימודי איור דיגיטלי

לימודי איור דיגיטלי

איור הוא תהליך שבו ממחישים מצב קיים לכדי תמונה המשורטטת על ידי אדם בעזרת עט ודף. עם כניסת הטכנולוגיה לימינו לעט ולדף משמעות שולית בלבד בכל הקשור לאיורים. תוכנות רבות כבר מציעות חלופות טובות ואיכותיות לאיור הידני ומאפשרות רמת גבוהה יותר של איכות וצבע. מהירות ההכנה של אובייקט ציורי באמצעות תוכנות מחשב עולה אף היא ומאפשרת הכנת עבודות בזמן מופחת.

כלי לביטוי אמנותי
האיור הדיגיטלי תפס תאוצה רבה בשנים האחרונות. התחום מאפשר שימוש במחשבים ולאחרונה גם בטאבלטים בכדי לייצר תמונה. האומן כבר לא זקוק לבלוק דפים עם צבעים ועפרונות, אלא אחראי לתפעול עזרים דיגיטליים כעכבר או מגע במסכים המיועדים לכך. האיור הדיגיטלי כולל יצירה של תמונה חדשה ודומה מאוד לאיור הקלאסי המסורתי. ההבדל בין המסורת לדיגיטלי מבחינת האיור הוא באמצעים המצויים בהכנתו: טאבלט ומחשב בשילוב מגע ועכבר, לעומת בלוק דפים עם צבעים ועפרונות.

לא לכל אחד
לימודי איור דיגיטלי מצריכים כישרון רב מהסטודנטים הלומדים אותם. מבחינת הטכנולוגית כלל לא מסובך להתעסק עם בתוכנות הדיגיטליות ולמעשה כל אחד יכול להשתלב בקורס, במידה וירצה בכך. בשימוש באיור דיגיטלי היצירתיות והרמה האסטטית נדרשים מהאמן מלבד הכישרון הטמון בו. בעבר היה צריך רק כישרון על מנת להשתלב בתחם האיור, אך התקדמות הטכנולוגיה הפכה את הכישרון הטמון באמן לחלק מהדרישות ולא לעיקר שבהן.

יתרונות רבים לטכנולוגיה
לא עוד בזבוז זמן רב בהתאמת צבעים, ערבוב במכחול וחיפוש אחר חומרים מתאימים עבור היצירה המבוקשת. כעת כל הדרוש נמצא בלחיצת עכבר פשוטה. כל גוון וכל חומר הדרוש לאמן מתורגם טכנולוגית ומאפשר את הפקתה של היצירה המושלמת עבורו. עבודת האיור הייתה מאז ומעולם עבודה היוצרת עמה הרבה מאוד לכלוך, בעיקר בגלל הצבעים הרבים בהם השתמש האמן. עבודה בסביבה ממוחשבת הופכת את הכל לנקי ואסטטי יותר. תיקונים ומניפולציות לתמונות נעשים עתה קלים יותר לביצוע ובמהירות רבה. טעות קטנה שבעבר גרמה להתחלה מחדש של כל העבודה, הופכת בעידן הדיגיטלי למזערית ביותר. האיור הדיגיטלי נשמר ומופץ בקלות דבר המקל מאוד על עבודת האמן המבצע.

תכנית הלימודים מאפשרת כניסה מרתקת אל עולם האיור הדיגיטלי, ומבטיחה ללמד תוכנה אחת לפחות מתוך שלל התוכנות הקיימות.